Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Español(Spanish Formal International)
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner


Copacabana a Ostrov slunce (Bolívie) PDF Imprimir Correo electrónico
Escrito por Petr Nazarov   
Martes 24 de Abril de 2012 14:00
There are no translations available.

Jezero Titicaca (španělsky Lago Titicaca) se nachází v Centrálních Andách. Východní polovina jezera patří Bolívii a západní část Peru. Jedná se o nejvýše položené jezero v Jižní Americe ležící v nadmořské výšce 3820 metrů. Jeho délka dosahuje až dvou set a šířka šedesáti kilometrů. Na jezeře najdete několik ostrovů a hlavní turistickou destinací je Ostrov slunce.

Pravděpodobně nejnavštěvovanější a zároveň nejpřívětivější místo na březích jezera Titicaca je bolivijské městečko Copacabana, město se stejnojmenným názvem jako celosvětově proslulá pláž v Riu de Janeiru. Omamně působí nejen celoročním jarním klimatem, několika kilometrovou pláží, ale i přes turistický ruch vlídnou poklidnou atmosférou. Copacabana současně slouží jako výchozí bod pro výlety na Isla del Sol, Ostrov slunce, kde se podle legendy Inků zrodilo slunce.

 

Spolu s několika dalšími turisty tam podnikáme celodenní výpravu motorovým člunem. Loď nás dováží na jeden konec ostrova s tím, že za šest hodin se sejdeme na konci druhém. Jelikož lodě připlouvají každý den, je možné za drobnou úplatu zůstat u místních obyvatel v privátním ubytování i několik dní. Na ostrově vede jen jediná kamenitá cesta a nejsou zde ani žádné dopravní prostředky. Veškerá přeprava tedy probíhá buď pěšky nebo na lodích.

Vydáváme se tedy na výpravu napříč pohádkovým ostrovem se spoustou kamenných domů s doškovými střechami, na kterých je v nemalé míře vidět rozložené čerstvě vyprané prádlo tam položené a připravené k usušení. Některá místa vypadají jako ve filmových ateliérech uměle zbudované kulisy za účelem natočení kouzelné pohádky odehrávající se zhruba v období před sto lety. Kolem jediné cesty ostrovem jsou tu místy rozesety malé kamenné budovy nabízející kolemjdoucím občerstvení. Na některých místech posedávají i místní tkalci, kteří nabízejí své pestrobarevné výrobky. Putování napříč Ostrovem slunce trvá poklidným tempem čtyři hodiny.